Mieszkanie udekorowane plakatami – w jakich pomieszczeniach można je umieścić?

Mieszkanie udekorowane plakatami – w jakich pomieszczeniach można je umieścić?

Plakaty są coraz rzadziej kojarzone z pokojem zbuntowanego nastolatka. Oprawione w proste ramy doskonale prezentują się nawet w eleganckich wnętrzach. Sprawdzą się zarówno w przestrzeni profesjonalnej, jak i domowej. Miejscu, w którym zostaną umieszczone nadadzą lekkości i sprawią, że będzie one mniej pretensjonalne. W sklepach dedykowanych ich sprzedaży znajdziemy zarówno plakaty z motywami graficznymi jak i typografią. Sprawdźmy, gdzie możemy je umieścić.

Grafika na ścianę sypialni – dlaczego nie?

Plakaty z grafiką doskonale sprawdzą się we wnętrzu sypialnym. Do niego wybierzmy jednak takie, które nie absorbują mocno naszej uwagi, a jedynie podkreślają atuty wnętrza i miękko z nimi korespondują. Plakaty będą odpowiednie dla sypialni, która utrzymana jest w stylu skandynawskim, czy zawiera elementy shabby chic. Typograficzne plakaty z prostymi czcionkami będą idealne dla wnętrz nowoczesnych i nieco ascetycznych.

Grafiki na ścianę możemy powiesić również w pokoju dziecięcym. Wśród ogromnego wyboru różnorodnych plakatów znajdziemy takie, które przedstawiają zabawne, bajkowe postacie i mają pastelową kolorystykę – idealną do pokoju dla dzieci.

 

Również w salonie i kuchni

O ile w salonie wszelkie dekoracje są zawsze mile widziane, to niestety kuchnię często w tej kwestii traktujemy nieco „po macoszemu”. Jednak niesłusznie. Może się tak dziać z obawy, że piękne ozdoby zniszczeją na skutek pary i substancji unoszących się wraz z nią z potraw. Czasem dzieje się tak ze względu na to, że w kuchni nie lubimy przebywać. Jesteśmy pewni, że zmieniłoby się to, gdybyśmy zadbali o odpowiedni jej wystrój.

Oprawiony w ramę plakat zawieszony w kuchni jest świetnym sposobem na to, aby ożywić przestrzeń i nadać jej ciepłego przytulnego wyrazu. W końcu to wokół tego pomieszczenia kręci się spora część naszego życia. Dlatego warto jest uprzyjemnić sobie w nim naszą obecność.

Plakaty wybierane do kuchni mogą mieć nadrukowaną grafiką lub też tekst. W sklepach z plakatami odnajdziemy specjalne obrazy, które są przeznaczone właśnie do wnętrza kuchni. Przedstawiają one oryginalnie narysowane warzywa, owoce lub przyprawy. Oprócz nich dobrze widziana będzie także typografia. W tym pomieszczeniu może przybrać ona nieco żywszą, a wręcz motywacyjną formę. Przesłanie takiego plakatu będzie nastawiać nas optymistycznie do innych ludzi, siebie i na cały dzień. Oglądając taki obraz – nawet mimochodem – codziennie przygotowując sobie posiłek, będziemy zaraz w nieco lepszym nastroju. A gdy ukojenie dla oczu i dyszy połączonym z fenomenalną kawą, to nawet poniedziałkowy poranek nie będzie dla nas straszny.

Dobierając plakat do salonu powinniśmy zwrócić uwagę na dodatki i wystrój, który jest już w nim obecny. Jeśli znajduje się w nim dużo kolorów i elementów postawmy na plakat, który będzie nieco bardziej stonowany. Nie bójmy się przywiesić go nawet obok obrazu. Wbrew pozorom będzie świetnie się z nim komponował, a cały wystrój zyska na lekkości i optymizmie.

Dla biura, dla kreatywności

Plakaty z grafiką to wyjątkowe prace tworzone z niezwykłą starannością przez zaangażowanych artystów. I widać to na pierwszy rzut oka, gdyż każda poprowadzona przez nich kreska ma swój sens i bardzo wyraźnie określone miejsce. Z plakatów z duszą oprócz pozytywnego przesłania płynie również inspiracja, która zawsze jest mile widziana w przestrzeni pracowniczej. Pojawienie się plakatu na ścianie biura sprawia, że zyskujemy dodatkową energię do pracy twórczej, a wszystko zdaje się nam nieco łatwiejsze. Plakat z motywacyjnym tekstem lub obrazem doskonale wpływa również na atmosferę w pracy. Jeśli chcesz, aby relacje pracowników uległy polepszeniu, może dobrym pomysłem będzie powieszenie na ścianie pozytywnego plakatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *