Mieszkanie udekorowane plakatami – w jakich pomieszczeniach można je umieścić?

Plakaty są coraz rzadziej kojarzone z pokojem zbuntowanego nastolatka. Oprawione w proste ramy doskonale prezentują się nawet w eleganckich wnętrzach. Sprawdzą się zarówno w przestrzeni profesjonalnej, jak i domowej. Miejscu, w którym zostaną umieszczone nadadzą lekkości i sprawią, że będzie one mniej pretensjonalne. W sklepach dedykowanych ich sprzedaży znajdziemy zarówno plakaty z motywami graficznymi jak i typografią. Sprawdźmy, gdzie możemy je umieścić.

Grafika na ścianę sypialni – dlaczego nie?

Plakaty z grafiką doskonale sprawdzą się we wnętrzu sypialnym. Do niego wybierzmy jednak takie, które nie absorbują mocno naszej uwagi, a jedynie podkreślają atuty wnętrza i miękko z nimi korespondują. Plakaty będą odpowiednie dla sypialni, która utrzymana jest w stylu skandynawskim, czy zawiera elementy shabby chic. Typograficzne plakaty z prostymi czcionkami będą idealne dla wnętrz nowoczesnych i nieco ascetycznych.

Grafiki na ścianę możemy powiesić również w pokoju dziecięcym. Wśród ogromnego wyboru różnorodnych plakatów znajdziemy takie, które przedstawiają zabawne, bajkowe postacie i mają pastelową kolorystykę – idealną do pokoju dla dzieci.

 

Również w salonie i kuchni

O ile w salonie wszelkie dekoracje są zawsze mile widziane, to niestety kuchnię często w tej kwestii traktujemy nieco „po macoszemu”. Jednak niesłusznie. Może się tak dziać z obawy, że piękne ozdoby zniszczeją na skutek pary i substancji unoszących się wraz z nią z potraw. Czasem dzieje się tak ze względu na to, że w kuchni nie lubimy przebywać. Jesteśmy pewni, że zmieniłoby się to, gdybyśmy zadbali o odpowiedni jej wystrój.

Oprawiony w ramę plakat zawieszony w kuchni jest świetnym sposobem na to, aby ożywić przestrzeń i nadać jej ciepłego przytulnego wyrazu. W końcu to wokół tego pomieszczenia kręci się spora część naszego życia. Dlatego warto jest uprzyjemnić sobie w nim naszą obecność.

Plakaty wybierane do kuchni mogą mieć nadrukowaną grafiką lub też tekst. W sklepach z plakatami odnajdziemy specjalne obrazy, które są przeznaczone właśnie do wnętrza kuchni. Przedstawiają one oryginalnie narysowane warzywa, owoce lub przyprawy. Oprócz nich dobrze widziana będzie także typografia. W tym pomieszczeniu może przybrać ona nieco żywszą, a wręcz motywacyjną formę. Przesłanie takiego plakatu będzie nastawiać nas optymistycznie do innych ludzi, siebie i na cały dzień. Oglądając taki obraz – nawet mimochodem – codziennie przygotowując sobie posiłek, będziemy zaraz w nieco lepszym nastroju. A gdy ukojenie dla oczu i dyszy połączonym z fenomenalną kawą, to nawet poniedziałkowy poranek nie będzie dla nas straszny.

Dobierając plakat do salonu powinniśmy zwrócić uwagę na dodatki i wystrój, który jest już w nim obecny. Jeśli znajduje się w nim dużo kolorów i elementów postawmy na plakat, który będzie nieco bardziej stonowany. Nie bójmy się przywiesić go nawet obok obrazu. Wbrew pozorom będzie świetnie się z nim komponował, a cały wystrój zyska na lekkości i optymizmie.

Dla biura, dla kreatywności

Plakaty z grafiką to wyjątkowe prace tworzone z niezwykłą starannością przez zaangażowanych artystów. I widać to na pierwszy rzut oka, gdyż każda poprowadzona przez nich kreska ma swój sens i bardzo wyraźnie określone miejsce. Z plakatów z duszą oprócz pozytywnego przesłania płynie również inspiracja, która zawsze jest mile widziana w przestrzeni pracowniczej. Pojawienie się plakatu na ścianie biura sprawia, że zyskujemy dodatkową energię do pracy twórczej, a wszystko zdaje się nam nieco łatwiejsze. Plakat z motywacyjnym tekstem lub obrazem doskonale wpływa również na atmosferę w pracy. Jeśli chcesz, aby relacje pracowników uległy polepszeniu, może dobrym pomysłem będzie powieszenie na ścianie pozytywnego plakatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *