Sprawdzone pomysły na szybki prezent na urodziny

Prezent na urodziny? Ważna sprawa! Gorzej, jeżeli na śmierć zapomniałeś o tej dacie i chcesz kupić upominek w drodze na przyjęcie lub właśnie dowiedziałeś się o imprezie. W tym wpisie zebraliśmy 4 sprawdzone pomysły na mniej i bardziej oryginalne prezenty, które mają jedną, zdecydowaną zaletę: nie wymagają dłuższych poszukiwań lub przygotowań.


1. Rośliny
Praktycznie każda kobieta ucieszy się z kwiatów, każdy hobbysta doceni florystyczny, interesujący, będący swoistym wyzwaniem prezent. Choć kiedyś nie wyobrażano sobie żadnego spotkania bez choćby symbolicznego kwiatka, dziś ta tradycja nie jest już wszystkim znana. Tym bardziej warto odświeżyć ponadczasową klasykę. Róże, tulipany, goździki? A może coś bardziej egzotycznego? Ciekawym pomysłem jest roślina w doniczce, w modzie są również zioła i owoce hodowane na parapetach i balkonach. Wystarczy odwiedzić kwiaciarnię, żeby po kilku minutach wyjść z niej, niosąc oryginalny prezent dla mamy, przyjaciółki czy dobrego znajomego.


2. Alkohol
Kolejny klasyk – oczywiście wskazany wyłącznie w przypadku osób, które chcą i mogą spożywać napoje wyskokowe. Minęło zaledwie kilkanaście lat, a Polacy znacząco zmienili swoje alkoholowe preferencje. Choć „biała, czysta” nadal trzyma się nieźle, równie chętnie pijemy nalewki i wódki kolorowe. Szczególnie mężczyźni sięgają po wyrafinowane whisky, a liczba entuzjastów piwowarskiego rzemiosła rośnie w niewyobrażalnym tempie. Jest jeszcze uniwersalne wino, nie wspominając o rozlicznych trunkach z całego świata. Dziś ich zakup nie jest kwestią ani odwiedzin wyspecjalizowanego sklepu, ani dużych nakładów pieniędzy. Nawet w najpopularniejszych dyskontach i zwykłych punktach monopolowych wybór alkoholu ułatwia szybki zakup „procentowego” prezentu, z którego wiele osób na pewno się ucieszy.


3. Jedzenie
Jak to – fajne prezenty są przecież potrzebne w drodze na przyjęcie, gdzie na pewno będzie co jeść… Nie w tym rzecz! Pomysł jest prosty. Dziś, kiedy tak wiele osób je coraz bardziej świadomie i sięga po dorobek kuchni z całego świata, zakup żywności na prezent nikogo nie szokuje. W miastach nie brakuje sklepów, do których sprowadza się niedostępne w Polsce warianty znanych słodyczy czy napojów, a nawet najpopularniejsze sklepy co rusz uruchamiają limitowaną dystrybucję produktów z kuchni azjatyckiej, śródziemnomorskiej czy amerykańskiej. Od paczki suszonej wołowiny z USA, przez domowy makaron, po kozi ser z ekologicznej hodowli – taki prezent na parapetówkę lub prezent na urodziny wyróżnia się oryginalnością.


4. Plakaty
Każdy z nas skojarzenia wywołujące uśmiech na twarzy. Dla jednych jest to ulubiony piłkarz, dla innych kultowy film. Jedni codziennie chcieliby patrzeć na górski krajobraz, drudzy są fanatykami graffiti. I właśnie z myślą o pasjonatach produkuje się tak różnorodne i wysokojakościowe plakaty, które można szybko kupić i wręczyć na urodziny. Przykłady: plakaty do kuchni, plakat z kotem, plakaty motywacyjne. Zaletą takiego podarunku jest to, że zawsze można go zdjąć lub przewiesić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *