Upominek dla nastolatki – jak sprawić niespodziankę młodej dziewczynie

Gdy dziewczyna wchodzi w tzw. „trudny wiek”, wręczenie jej upominku, który szczerze ucieszy, nie zawsze jest łatwe. Dlatego dziś podpowiadamy, jaki może być prezent dla dziewczyny, która właśnie kończy 15, 16 czy 17 lat. Naprawdę można trafić zgodnie z gustem i oczekiwaniami, nie się co bać! Fajne prezenty to chociażby ładne plakaty do każdego rodzaju wnętrza. Poszukajmy też innych inspiracji.


Oryginalne prezenty dla dużych dzieci? Ojej, lepiej uważaj na słowa! Młodą kobietę mogą szczególnie rozdrażnić. Dlatego umówmy się, że nastolatkę należy zacząć traktować poważnie. Na pewno nie będzie miała nic przeciwko prezentom dla dziewczyny, która przestała czuć się dziewczynką.
Dlatego polecamy kosmetyki, które odpowiadają specyfice nastoletniej cery i gustowi, jaki zaczyna w sobie wyrabiać. Wiadomo, że nie można przesadzać z intensywnością perfum, wyrazistością makijażu czy innymi elementami stylizacji, ale od święta można nieco poszaleć. Gdy nie jest się rodzicem, najlepiej skonsultować taki upominek ze starszą siostrą lub mamą. Całe szczęście, że firmy kosmetyczne coraz częściej produkują specjalne linie dla nastolatek. Wybierz coś, co na pewno przypadnie do gustu rozkwitającej dziewczynie.


Pozostańmy w podobnych klimatach. Prezent dla niej? To mogą być ubrania! Gdy wchodzi się w wiek, w którym mama przestaje dyktować, w co się ubierać, zaczyna się ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o prezenty. Sukienka, jeansy, bielizna, t-shirt, a może buty? Dowiedz się, co najbardziej przydałoby się i spodobało młodej dziewczynie. Pomysł na prezent dostarczy na pewno wizyta w jednym ze sklepów odzieżowych. Specjalnie przygotowuje się w nich osobne działy dla nastolatek, żeby wybrać coś na wymiar i zgodnie z okazją. Jeżeli umiejętnie wybierzesz ubranie, może być ono trafionym prezentem dla nastolatki.

Gdy jest się w nastoletnim wieku, bardzo łatwo wchodzi się w kontakt z różnymi subkulturami, a kontakt z popkulturą jest więcej niż specyficzny. To właśnie nastolatki potrafią zakochać się w aktualnej gwieździe pop lub innym idolu, który zakończył żywot w magicznym wieku 27 lat… Noszą dziwne fryzury, jeszcze dziwniejsze koszulki, a także manifestują bunt przeciwko całemu światu.


Wbrew pozorom to znakomita informacja dla wszystkich, którzy lubią wręczać oryginalne, fajne prezenty. W dzisiejszych czasach zamówienie gadżetu związanego z ulubionym filmem, zespołem muzycznym czy pisarzem nie jest żadnym problemem. Włącz Internet i po prostu poszukaj czegoś, co podkreśla zainteresowania. Chociażby kubek, t-shirt czy pościel. Na osobną uwagę zasługują plakaty, które mogą być piękną dekoracją w pokoju nastolatki. Estetyczne wzory podkreślają nowoczesny charakter wnętrza, a wiadomo, że w tym wieku takie szczegóły mają znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *