Zręczne prezenty, czyli jak dobierać upominki do okazji

Fajne prezenty są zawsze miłym dodatkiem do życzeń lub okazji, którą świętujecie w gronie rodziny, przyjaciół, współpracowników. Pamiętaj jednak, że to nie konkurs na najdroższy czy najbardziej okazały dar. Dowiedz się, dlaczego plakaty to często lepsze prezenty niż biżuteria oraz czym kierować się podczas ich zakupu.

Stosownie do okoliczności
Nawet jeżeli posiadasz niemal nieograniczone zasoby finansowe, nie oznacza to, że „bogate” prezenty są wskazane. Weźmy pierwszy lepszy przykład – prezent na urodziny wnuka lub siostrzeńca. Jeżeli reszta Twojej rodziny, a przede wszystkim rodzice dziecka nie są przyzwyczajeni lub po prostu mają możliwości kupowania drogich upominków, dawanie czegoś odbiegającego wartością o kilkaset czy kilka tysięcy złotych może wprowadzić pewną dysproporcję.

Dziecko może i się ucieszy, ale prawdopodobnie nie doceni podarków od innych, ponieważ nie są tak atrakcyjne. Czy chcesz być świadkiem takiej sytuacji, bądź co bądź przykrej dla reszty rodziny? Chyba nie! Oczywiście, nie warto się ograniczać lub nie spełniać marzeń innych, ale wszędzie potrzebny jest umiar lub wiedza, na ile można sobie pozwolić.

Oryginalne prezenty nie są uzależnione od ceny
Pamiętaj o tym, gdy wybierasz prezent na nowe mieszkanie przyjaciół, prezent dla mamy z okazji jej imieniny czy każdy inny. Liczy się przede wszystkim pomysł oraz intencja. Z pewnością Twoi bliscy i przyjaciele doceniają inwencję i najbardziej cieszą się, gdy widać, że prezent odpowiada ich zainteresowaniom czy stylowi życia.

Miłośniczce minimalistycznego designu bardziej spodobają się plakaty niż droga, kolorowa biżuteria. Zwolennik sportowego i zdrowego trybu życia niekoniecznie ucieszy się z butelki drogiej whisky, ale paczka żywności ekologicznej z pewnością będzie dla niego ciekawym rozwiązaniem. Przykłady można mnożyć. Jedni ucieszą się z dowolnej książki, inni na sto procent odłożą prawie każdą propozycję na półkę i o niej zapomną. Dlatego myśl o tym, co potencjalnie podoba się danej osobie i pasuje do jej charakteru, pasji, sposobu bycia.

Prezent na parapetówkę, czyli pamiętajmy o okazji
Wiadomo, że wybierając się na 18-stkę chrześniaka lub ślub brata, przygotowujemy na prezent większą ilość pieniędzy, niż np. odwiedzając znajomych w nowym mieszkaniu lub spotykając się z przyjacielem na nieoficjalnych imieninach na mieście. Nie musisz jednak „szastać forsą”, żeby sprawić komuś przyjemność. Prezent dla niej czy dla niego powinien odpowiadać skali wydarzenia. Dlatego plakaty motywacyjne do salonu to lepszy pomysł na prezent na parapetówkę niż inny wydatek rzędu kilkuset złotych. To nie wyścigi na długość paragonu, a kolejna z okazji, żeby drobnym upominkiem poprawić komuś humor!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *